Красота и здоровье: Спортивне харчування: шкідливо чи корисно

Добавлено: 2017-10-17 11:21:53

Про спортивне харчування в останні 20 років багато говорять, і думки кардинально відрізняються. Навіть якщо не брати до уваги абсурдні точки зору на зразок «якщо колотися протеїном, печінка сяде», багато хто вважає, що «спортпита» вкрай негативно впливає на здоров'я. З іншого боку, існує думка, що спортивні добавки – це «чарівна таблетка» для досягнення миттєвих результатів в спорті, і навіть що без них неможливо вийти на професійний рівень. У статті ми розповімо коротко, що ж дає спортивне харчування і чи несе воно шкоду здоров'ю.

Для початку варто відзначити: абсолютно будь-який продукт шкідливий, якщо його споживати у величезних кількостях і нерозумно. З'ївши кілограм самих по собі корисних помідорів, людина просто «спалить» собі піднебіння і кілька днів через біль не зможе їсти нічого твердішого за картопляне пюре. Так само деякі спортивні добавки можуть бути шкідливі, якщо ними зловживати, а також приймати їх всупереч своєму індивідуальному стану здоров'я (наприклад, людині з хворим серцем вживати термогенік). Якщо ж слідувати рекомендаціям з застосування і відповідно до своєї мети, то ніякої шкоди спортивне харчування не принесе.

З потенційною шкодою ситуація прояснилася, а як бути з користю? Тут суть та ж сама, але навпаки: якщо приймати добавку (розумно підібрану) грамотно і в потрібних дозах, то спортивне харчування точно буде корисним в досягненні вашої мети. Слово «користь» саме по собі несе досить великий і різнобічний зміст, але ми розглядаємо його саме в контексті допомоги в спортивних результатах за відсутності шкоди здоров'ю.

Користь спортивного харчування безпосередньо залежить від правильного вибору. Наприклад, якщо ваша мета – скинути вагу за рахунок жирових відкладень, то буде нерозумно пити гейнер і додавати свого раціону зайву калорійність. В цьому випадку краще купити карнітин, можливо, протеїн або амінокислоти (для збереження м'язів) і їсти побільше овочів. А ось для набору загальної маси якраз-таки гейнер і стане в нагоді (що дозволить трохи зменшити обсяги споживаних гречки і рису).

Таким чином, якщо з розумом підійти до вибору спортивного харчування (конкретно визначитися з метою, ознайомитися з теорією, дізнатися відгуки), то воно допоможе в досягненні бажаного результату. А щоб уникнути шкоди (негативного впливу на здоров'я), досить слідувати рекомендаціям (і не ігнорувати «проконсультуйтеся з лікарем») і слухати свій організм.

Джерело: ecowars.tv



Наши Опросы

Какие разделы новостей Вас больше всего интересуют?
Игровые новости
Новости кино
Светская хроника
Наука, технологии, Интернет
Музыка
Происшествия

Результаты Архив

Вход

Логин:

Пароль:


Запомнить меня
Вам нужно авторизоваться.
Забыли пароль?
Регистрация

Экспорт новостей


rss2.0

Статистика

Рейтинг@Mail.ru